План огляду немовлят до 1 року

У молодих батьків завжди виникає багато запитань щодо здоров’я дитини та її нормального розвитку, адже вони дуже хвилюються за своє немовля. Лікар-педіатр Олена Сливка заспокоїть та розкаже про обстеження, які потрібно буде пройти дитинці на першому році життя, процедуру оглядів і необхідні щеплення.

Малюку до 1 місяця

Одразу після виписки з пологового будинку та через 2 тижні дитину має оглянути педіатр. Після цього огляди будуть відбуватися щомісяця до виповнення 1 року.

Під час первинного огляду педіатр надає рекомендації по догляду за шкірою дитинки (як мити, чим змащувати, як доглядати за пуповинним залишком/пупковою ранкою, як мити вушка, носик, оченята, як проводити профілактику пелюшкового дерматиту), рекомендації по грудному вигодовуванню та, за необхідності, підбирає суміш (для докорму або для штучного вигодовування).

На першому прийомі в поліклініці в 1 місяць дитину зважать, виміряють зріст, об’єми голови та грудної клітки. Лікар оцінить приріст ваги та зросту у порівнянні з даними пологового будинку – це дасть можливість оцінити, наскільки добре ваш малюк розвивається та чи вистачає йому молока.

Також вашого педіатра буде цікавити перебіг вашої вагітності та пологів. Вас розпитають про те, чим ви хворіли до та під час вагітності, які захворювання є у найближчих родичів дитинки, чи є у когось з них алергія.

Лікар огляне дитину з ніг до голови, подивиться зів, послухає серце, легені, помацає животик, тім’ячко та загляне під підгузок. Також, лікар складе індивідуальний графік вакцинації для вашого малюка. Розкаже про необхідність прийому вітаміну “D”.

В 2 місяці вас знову чекає огляд педіатра, там вас знову зважать і зміряють – так буде відбуватися постійно до 1 року. Лікар поцікавиться, яких навичок здобув ваш карапуз, що він вміє. Також у 2 місяці проводиться перша вакцинація від дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу В, вакцинація від гепатиту В (перша або друга, якщо малюка вже провакцинували у пологовому будинку). Крім цього, за бажанням батьків, дитина вакцинується від ротавірусної та пневмококової інфекції.

Лікар оглядає дитинку та дає дозвіл на вакцинацію, розказує про особливості поствакцинального періоду, які можуть виникнути, та про дії у разі їх появи. Після цього педіатр супроводжує батьків з дитинкою до кабінету щеплень, де медсестра проводить вакцинацію відповідно до рекомендації лікаря та згоди батьків.

В 3, 4, 5, 6 місяців – огляд педіатра. Чергове зважування, вимірювання, вакцинація (відповідно до графіка вакцинації). Під час огляду у 5 місяців педіатр проведе з вами бесіду на тему введення першого прикорму, розкаже про продукти та правила його введення.

З 7 по 12 місяць – обов’язкові огляди у педіатра, під час яких здійснюються виміри тіла дитини, оцінюється прикорм та видаються рекомендації щодо введення у раціон нових продуктів. У 9 місяців, відповідно до протоколу медичного догляду за здоровою дитиною віком до 3 років, рекомендовано здати кров для контролю рівня гемоглобіну і вчасного виявлення можливої анемії.

І головне – пам’ятайте, що кожна дитина унікальна та індивідуальна у своєму розвитку.
Щоб вона могла добре розвиватися, їй потрібні здорові та впевнені батьки, тому за необхідності звертайтеся до спеціалістів. А лікарі-педіатри завжди готові допомогти!

Share This Post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>